Зустріч з лікарем

1 лютого 2017 року відбулася зустріч учнів 10го і 9-Б класів з лікарем кабінету здорового способу життя Катеринопільської ЦРЛ Сурженко М.А., який провів лекцію на тему: «Профілактика СНІДу, туберкульозу, сказу » та «Здоровий спосіб життя, загартування організму».

Лікар наголосив, що здоров’я кожного залежить на:

· 50 % від вашого способу життя

· 20% від генів батьків

· 20% від впливу зовнішнього середовища

· 10% від лікування медпрацівником

· Отже, живіть здорові, щасливі, радісні…!

/Files/images/00000sayt/100_4564.JPG/Files/images/00000sayt/100_4563.JPG

-Поради-

Профілактика грипу у дітей

1. Вакцинація.

/Files/images/00001sayt/images (1).jpg

Існують вакцини, за допомогою яких можна прищепитися від грипу.

Таке щеплення слід робити щороку. Після щеплення повинно пройти в середньому два тижні для вироблення власного імунітету.

2. Препарати, що впливають на імунну систему.

/Files/images/00001sayt/images (3).jpg

Противірусні препарати при введенні в організм в якійсь мірі заміщають власні захисні фактори, захищаючи захисні оболонки від проникнення вірусу.

Існує ціла група рослинних імуномодуляторів та біостимуляторів: препарати на основі ехінацеї – різні форми, виготовлені у вигляді настоянок, таблеток, препарати лимонника китайського, аралії манджурської, шоломниці, елеутерококу, радіоли рожевої. Такі засоби, також як і гомеопатичні препарати, бажано приймати протягом усього холодного періоду.

3. Рослинні фітонциди.

/Files/images/00001sayt/images (2).jpg

У смолі хвойних дерев і чагарників містяться речовини, що мають дезінфікуючу дію.

Хороший ефект, якщо в ароматичну лампу додати кілька крапель олії ялівця, або ( ялиці, евкаліпту, чайного дерева, лимонника, м’яти ).

Багатий фітонцидами часник. Його можна вживати в їжу або просто розкласти нарізані часточки в приміщенні.

Випивайте за день не менше 2 літрів рідини – відвари з шипшини або брусниці.

4. Ізоляція.

/Files/images/00001sayt/4.jpg

Ізоляція хворих від не хворих.

Використання засобів індивідуального захисту ( марлеві маски ).

5. Неспецифічна профілактика.

/Files/images/00001sayt/images (4).jpg

v Сон має бути не менше 7 годин на добу в добре провітреному приміщенні з температурою 18-20 С.

v Одягайтесь по погоді.

v Головна вимога до взуття – водонепроникність.

v З першими холодами одягайте головний убір.

v Харчування має бути повноцінним і різноманітним. Мясні і рибні страви потрібно чергувати з фруктами, овочами, крупами, молочними продуктами. Особливо корисні зараз риба, цибуля, часник, горіхи, молоко, квасоля, соя, яйця, сир, капуста, гречка тощо.

v Намагайтесь уникати місць великого скупчення народу. Якщо є можливість – відмовтесь від громадського транспорту і ходіть пішки.

v Проводьте білье часу на свіжому повітрі.

Ці прості і водночас ефективні заходи допоможуть зберегти Ваше здоров’я і здоров’я Ваших дітей.

Профілактика туберкульозу

/Files/images/1semnar/100_2581.JPG

Туберкульоз - це інфекційна, соціально небезпечна хвороба. Краще остерігатися туберкульозу аніж лікувати його.

Чим раніше виявлений хворий на туберкульоз, тим ефективніше його лікування. Діти повинні знати як дотримуватись особистої гігієни і попередження туберкульозу, батькам - не забувати один раз у рік завести дитину до кабінету щеплення до дитячої консультації щоб зробити пробу Манту.

Дітям семирічного віку треба зробити ревакцинацію вакциною БЦЖ, якщо у них негативна проба манту. У нашій Катеринопільській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 триває профілактика туберкульозу методом проби манту.

Туберкульоз розвивається тоді, коли у людини знижений імунітет внаслідок тривалого стресу, депресій, виразкової хвороби, цукрового діабету, захворювань щитовидної залози, недостатнього харчування, поганих житлових умов, виснажливої праці.

УВАГА Грип!!!

/Files/images/1semnar/100_2592.JPG

Грип - гостре респіраторне захворювання, для якого характерна інтоксикація, ураження дихальних шляхів, головні болі, болі в суглобах, м'язах, температура тіла 38-40 градусів. А "традиційним" джерелом інфекції є людина.

Основний шлях передачі вірусу від хворої людини до здорової є повітряно-крапельний. Зараження може відбуватися також через побутові предмети, зокрема, посуд, іграшки, рушники.

На початку захворювання відзначається нежить, ускладнене дихання. У розпал захворювання, з'являється риніт, ларингіт, бронхіт. Температура тіла підвищується до 38-40 градусів.

Самолікування антибіотиками не допустиме, навіть небезпечне. А ось ліжковий режим обов'язковий на період лихоманки (2-3 доби) плюс 2-3 доби після її закінчення. Цей період є надзвичайно заразним, особливо для дітей.

Як профілактичні заходи, слід практикувати процедури із загартуванням, більше гуляти на свіжому повітрі; ультрафіолетова опромінювання приміщень у громадських приймальнях, учбових, дитячих, медичних закладах; вологе прибирання із застосуванням дезинфікуючих засобів.

Не забувайте про потужну профілактичну дію цибулі та часнику.

З метою профілактики грипу та його лікування на початку захворювання пропонується наступні препарати: гропринозин; із синтетичних - інтерферон (лаферон, віферон, ліпоферон), цилоферон, неовір, оселтамевір, арбідол, ремантадин.

Ідеальним заходом профілактики є вакцинація. Рекомендовані вакцини: "Інфлувак", "Флюарикс", "Ваксігрип", "Грипол плюс", "Грипол нео", - якісні та небезпечні. До вакцинації за тиждень побільше їсти овочів та фруктів багатих вітаміном С.

Вимоги до харчового раціону підлітків

Оскільки підліток швидко росте, то йому слід обов`язково правильно харчуватись, інакше організм не матиме "матеріалу" для побудови свого тіла й енергії для росту та розвитку.І ноді підліток харчується так, як вийде, не доїдає або переїдає. Безладне та непродумане харчування тільки шкодить організму. Уся травна система готова до прийому їжі в певний час і тому сигналізує про це. Людина, яка звикла до певного режиму харчування, може за сигналами шлунку перевіряти годинник. Якщо ж із якихось причин черговий прийом їжі не відбувся організм змушений перебудовуватися, що може спричинити неприємні наслідки. Часті порушення режиму харчування спирияють появі різних захворювань зокрема такі ,як гастрит та виразка.

Однак підліток дуже активний у своєму віці. Під час руху втрачається дуже багато енергії, а для того щоб її поновити в організм разом із їжею мають надходити нові й поживні речовини. Якщо ж вони не надходять, то організм використовує внутрішні ресурси, тобто буде сам себе їстиме. Аби цього не відбулося, їжа має надходити в достатній кількості та потрібному складі. У ній мають бути білки, жири вуглеводи у співвідношеннів 1:1:4. Білки беруть участь у процесах побудови тіла підлітка, вуглеводи дають енергію, а жири виконують роль "запасника" й "захисника".

На правильну організацію харчування дітей звертає увагу лікар-терапевт районної лікарні Сурженко М.А., який є частим гостем в учнівському колективі.

/Files/images/spriyannya_zdorovya/SAM_2025.JPG/Files/images/spriyannya_zdorovya/SAM_2034.JPG/Files/images/spriyannya_zdorovya/SAM_2033.JPG


Здоровий спосіб життя!

Пам'ятайте: багато-які захворювання легше попередити, ніж лікувати! Кожна людина зобов'язана свідомо відноситись до свого здоров'я, берегти здоров'я оточуючих, не набувати шкідливих для здоров'я звичок, а якщо вони вже є, то мобілізувати всі свої сили, всю свою волю і мужність, щоб якнайшвидше розпрощатись з ними

Батьки і вчителі часто можуть зорієнтуватися - що трапляється з їх дитиною, з їх учнем, який став нібито не таким, як завжди. Їх непокоїть чи не палить їх дитина, чи не вживає енергетиків, легких алкогольних напоїв та наркотичних речовин.

Проте цим занепокоєнням часто усе й обмежується. В таких ситуаціях безцінною може стати допомога з боку шкільної медичної сестри, сімейного лікаря. Саме вони можуть допомогти зорієнтуватися у проблемі, надати кваліфіковану пораду, яка відповідає конкретним обставинам конкретної сім'ї.

Ось у нашій школі 26.02.2014 з учнями 10-11-х класів була організована зустріч з лікарями Катеринопільської ЦРЛ лікарем-наркологом Фартухом В.П. та лікарем-терапевтом "кабінету здорового способу життя" Сурженком М.А.

Лікарі провели лекції на тему "Наркоманія, алкоголізм, тютюнопаління" та "Здоровий спосіб життя, здорове харчування, здорова нація" з метою уникнення даних проблем у житті кожного підлітка. В ході зустрічі діти могли дати запитання лікарям, які їх цікавили і отримати кваліфіковану відповідь.

/Files/images/1kozaki/DSC05944.JPG/Files/images/1kozaki/DSC05945.JPG


/Files/images/1_veresnya/kolosok/Безымянный.JPG


Порада

Профілактика гострих кишкових захворювань

З кінцем літнього сезону до початку осіннього, зростає захворюваність на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння.

Гострі кишкові захворювання - це дизентерія, черевний тиф, сальмонельоз, холера та інші.

Основними причинами захворювання є вживання бактеріально-забруднених продуктів харчування та питної води, нехтування елементарними правилами особистої гігієни, порушення технології приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах без належного температурного режиму.

Симптоми кишкових захворювань: розлад шлунково-кишкового тракту, блювання, пронос.

До особливо небезпечних шлунково-кишкових хвороб відносяться холера (збудник якої вібріон) – досить стійкий на овочах та фруктах, він може зберігатися 10 днів, у молочних продуктах, м’ясних та рибних стравах – 20 днів, у річковій та морській воді – до 3 місяців.

Треба знати, що збудник холери гине у хлорованій воді, при кип’ятінні, а це означає, що його не буде у свіжих гарячих стравах. Гине вібріон холери і у кислому середовищі, тому його не може бути в таких молочних продуктах, як кефір, ряжанка, просто кваша, а також у помитих розчином оцту або лимонної кислоти овочевих салатах.

Профілактика холери та інших кишкових захворювань:

- Дотримуватись правил особистої гігієни (обов’язково мити руки з милом після кожного відвідування вбиральні, а також перед приготуванням та споживання їжі),

- Окремо зберігати сирі харчові продукти та готові страви при температурі не вище 60С,

- Суворо дотримуватися технології приготування страв, строків зберігання та реалізації харчових продуктів, що швидко псуються,

- Обов’язково кип’ятити не пастеризоване молоко, корисно вживати кефір, ряжанку,

- Користуватися водою тільки з упорядкованих джерел водопостачання, краще для пиття вживати свіже переварену воду, компоти, чай, соки,

- Сирі овочі, фрукти, ягоди старанно мити водопровідною водою і ополіскувати окропом,

- Не купувати на ринках, у випадкових осіб та в невизначених для торгівлі місцях м’ясні продукти,в’ялену та копчену рибу, ковбасні та кулінарні вироби домашнього приготування,

- Влітку не готувати заливні м’ясні та рибні страви,

- Яйця споживати лише круто зварені, або просмажені з обох сторін,

- Овочеві салати приправляти оцтом або розчином лимонної кислоти.


Фітотерапія

В рамках школи сприяння здоров'ю кожного року шкільна медична сестра Тутихіна О.О проводить цикл фітотерапії з учнями школи. Діти розбиваються на групи відповідно до своїх захворювань: кишково-шлункових, серцево-судинних, печінкових, протиалергічних, протизастудних.

Діти знайомляться зі складом лікарських трав; як їх збирати, сушити, заварювати, правильно дозувати, щоб не зашкодити здоров'ю.

Від таких чаювань фітотравами вихованці отримують задоволення.


Профілактика СНІДу

У понеділок 9 лютого 2015 року, відбулася зустріч учнів 11-го класу з соціальним працівником Катеринопільської ЦРЛ кабінету "Довіри" Полькою Інною Володимирівною та лікарем-терапевтом кабінету "Здорового способу життя" Сурженко М.А. та шкільною медичною сестрою Тутихіною О.О.

В ході зустрічі учні отримали інформацію про "інфекції, що передаються статевим шляхом, їх профілактика" та "СНІД. ВІЛ-інфекція, їх профілактика"

Під час бесіди старшокласники мали можливість послухати лекцію спеціалістів, переглянути літературу, а також поставити запитання та отримати на них компетентні, кваліфіковані відповіді.

/Files/images/1anavch/snd/P1190040.JPG/Files/images/1anavch/snd/P1190046.JPG/Files/images/1anavch/snd/P1190041.JPG/Files/images/1anavch/snd/P1190047.JPG/Files/images/1anavch/snd/P1190049.JPG


Кiлькiсть переглядiв: 3212

Коментарi

  • Terldomtoide

    2017-03-21 23:33:17

    Over The Counter Celebrex Equivalent [url=http://zithromax.rxbill7.com/order-zithromax-in-usa.php]Order Zithromax In Usa[/url] Viagra. Best Price Viagra Jelly Online Uk [url=http://zoloft.ccrpdc.com/buy-zoloft-online-cheap.php]Buy Zoloft Online Cheap[/url] Cilag Preis What Is Propecia Hair Loss [url=http://drisdol.com]cialis buy online[/url] Cialis C'Est Quoi Viagra Otras Alternativas [url=http://propecia.usamedz.com/propecia-buy-online.php]Propecia Buy Online[/url] Best Buy Finasteride Plavix Copay Discount Card [url=http://priligy...